Buď odvážny a kreatívny. Športuj.

Autor: Detský čin roka | 24.11.2019 o 12:55 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  173x

Šport je energia. Sila, čo mi pomáha prekonať rôzne situácie, a to nielen vo vonkajšom ale aj v mojom vnútornom svete. 

Vypnem, preladím, otvorím sa novým myšlienkam, meditujem, stretnem ľudí či spoznám viac seba. 

Tento pocit z pohybu chcem odovzdať ďalej. Predovšetkým mojim synom. Ukázať im spomínanú silu, ktorá ich bude celý život sprevádzať. Pohyb totiť dopomôže človeku ku kreativite v akomkoľvek smere. Táto vlastnosť či schopnosť je podľa mňa v súčastnosti pre každého z nás najkľúčovejšia. 

Nechcem z nich mať športovcov chcem, aby šport milovali. Viem, nevylučuje sa to, ale nevediem ich k tomu preto, aby sa športom bezpodmienečne raz živili. Rozvíjam ich prirodzene, podľa ich schopností a záujmu. Snažím sa aby sa dotkli každého športu podľa ich aktuálnych možnotí. 

Príbeh šiestaka z Budče je dôkaz, že do športu sa oplatí investovať všetko. Srdce, telo aj peniaze. Lukáš sa nebojácne zastal spolužiaka, ktorý bol šikanovaný chlapcom z vyššieho ročníka. Využil „obranné techniky“ z tréningov karate. Získal si tak nielen obdiv ale aj rešpekt. Deti vedia byť nesmierne kruté a postaviť sa na stranu slabšieho mnohí pokryvene považujú za nevýhodné. Opak je však pravdou. 

Celý Lukášov príbeh si môžete prečítať tu:
https://www.detskycin.sk/sk/pribehy/pribehy-2019/cena-sasky-fischerovej-maly-velky-cin.html

Príbeh je nominovaný v kategórii Cena Sašky Fischerovej. Skutky pre túto kategóriu vyberá Občianske združenie Detský čin roka. Samotná Saška stála pri zrode nápadu poukazovať a popularizovať detské dobro spolu s druhou Saškou, Saškou Broadhurst-Petrovickou. „Boli sme veľmi blízke kamarátky. V roku 2011 Saška  však navždy odišla. Vtedy sme sa rozhodli v projekte pokračovať. Ocenenie je venované malým každodenným skutkom, ktoré tiež robia náš život krajším a lepším a dopĺňajú mozaiku detských príbehov a tiež ako pamiatka a poďakovanie Saške,“ hovorí Saška Broadhurst-Petrovická.

Po dvoch rokoch, ako poznám združenie a príbehy detí je mi jasné, že veľkú odvahu potrebujeme aj pri tých zdanlivo malých činoch rovnako, ako pri tých veľkolepých, keď ide napríklad o život. Odvahu prebudiť sa, postaviť sa a veriť, že to vyjde. Detský čin roka žije svoj život už devätnásty rok. Sprevádza deti už celú jednu generáciu. Od malého sna, cez húževnatosť, prekážky až po krásne príbehy, ktoré poztívne nabijú každého. Ďakujeme Vám, Sašky. 

Martina Karmanová

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nápad si priniesli z Ameriky. Dnes pod Tatrami vyrábajú zubné pasty

Pandémia zvýšila záujem aj o ďalšie produkty.

Komentár Zuzany Kepplovej

Koalícia urazených zúfalcov sa hlási

Túto vládu utrápia.

Mesiac hrôzy s Matovičom

V marci sa absolútne všetko točilo okolo osoby Igor Matoviča. Áno, bolo to príšerných, mizerných 31 dní.


Už ste čítali?