Stále aktuálny odkaz adventu

Autor: Detský čin roka | 4.12.2016 o 14:52 | (upravené 5.12.2016 o 9:37) Karma článku: 6,83 | Prečítané:  207x

Je nedeľa. Zobudíš sa do mrazivého rána, počas ktorého zima nakreslila na okná kvety a strechy poprášila niekde snehom,indeiba blyštiacim sa mrazom.

Pozeráš cez oblok a užívaš si každý dúšok teplého čaju, z ktorého ešte stále stúpa para. Hlavou ti preblesne, “mám ísť aj von?” 

Odpoveď je v nedohľadne, tvoj pohľad zostáva na adventnom venci ležiacom na stole. Mlčky berieš zápalky, zažneš najprv prvú sviecu, potom aj druhú. 

Druhá adventná nedeľa prišla k nám opäť po roku. So svojim posolstvom pokánia. 

Slovo pokánie sa nachádza väčšinou už len v náboženských knihách, z našej reči sa, bohužiaľ, vytráca. Pritom slovo pokánie v sebe nesie hlboký a stále aktuálny odkaz. 

Pokorne sa môžeme poobhliadnuť za uplynulým rokom, čo bolo v ňom dobré a čo zlé, čo by sme urobili inak. Možno lepšie, detailnejšie, láskavejšie, trpezlivejšie, viac s úsmevom. 

Áno, robíme chyby. Veď sme len obyčaní ľudia. Nie smeneomylní. Avšak dôležitejšie je aj uvedomiť si tieto chyby, nielen ich ospravedlňovať, a následne porozmýšľať, ako ich minimalizovať a postupne odstraňovať. 

Advent je začiatkom cirkevného roka, ale v našom kalendári sa naopak nachádza na jeho konci. Predsavzatia nazlepšeniesa si dávame do nového roka. Napriek tomu, obdobie adventu môžeme práve využiť na opravy ešte predtým, než sa stretneme s našimi partnermi, rodinami a priateľmi počas vianočných sviatkov. Dajme si tak šancu urobiť veci inak a do toho nášho reálneho, svetského nového roka vojsť s ľahšou mysľou a šťastnejšími vzťahmi. 

Odkaz druhej adventnej sviece - pokánie. Nie je to len starobylé slovo. Je stále aktuálnym záväzkom pre nás všetkých, ktorí si dali predsavzatie byť lepšími. 

Byť lepšou verziou samého seba.   

Hľadíš do ohňa zapálených adventných sviečok, usmievaš sa a myslíš na všetkých, ktorí sú tvojmu srdcu blízki. Vieš, že sú pre teba dôležití, a si ochotní robiť viac nielen pre seba, ale aj pre nich.

Preto si dáš na seba kabát a vykročíš do mrazu..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu. Matečná potvrdila, že nepríde.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Podnikateľ sa k školstvu vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?